18 טיפים

הקול הפנימי

יש דברים שאנחנו יודעים כל-כך עמוק בתוכינו, בנימי נשמתינו, במח העצם, בשורש הקיום, באינטואיציה ב וואט-אבר שלנו. שלא משנה מה יגידו לנו, הדבר הזה בהיר כיהלום ואין שום דרך לשנות את השלמות הוא. הקול הזה כל-כך חד משמעי, כל-כך שורשי.

בעיה מתחילה כשאנחנו מרגישים את זה צועק מהמעמקים ובכל זאת בוחרים להקשיב למשהו אחר: לפחד, לחוסר ביטחון, ללחשוש הקטן הזה באוזן שאולי זה רק הדמיון שלי כי אני היחידה שמאמינה בזה, לקול היותר רם של המחשבות וההיגיון הבריא, לקול הממש רם של האנשים האמיתיים שמספרים לנו את הדעות, פחדים וביקורות שלהם...

כולנו עושים את הטעות הקטלנית הזו של להקשיב לקולות אחרים, שמספרים לנו סיפור אחר שצורם לנו בנבכי נשמתינו, אבל לכו תגוננו על תחושה, ויברציה, משהו אמורפי שאין לו הוכחות חותכות כמו שאפשר לייצר לכל שקר שהוא אחר כדי להאמין בו.

כל זוגיות שהיתם בה וידעתם שזה לא זה, כל בחירה שעשיתם שהכול כיוון לצד אחד למעט הרטט הקטן והנצחי שביקש בדיוק לצד השני. השלכות-השלכות-השלכות. לכל בחירה יש השלכות, אבל כשהבחירה הולמת את נבכי נשמתינו, ההשלכות הן אפשריות לעיכול, הן מתקבלות באהבה, ברכות.

כדי להתגבר על הקולות הפנימיים והחיצוניים, ולא לקבל את ההחלטות הקטלניות האלה שכואבות כל-כך אח"כ, חייבים ללמוד איך להגביר את הצליל הקטן הזה של ה... נקרא לזה קול הנשמה. השלבים הם כאלה:

  1. להכיר בקול הזה
  2. להסכים להקשיב לו
  3. להסכים לתת בו אמון
  4. ללכת שבי אחריו
  5. להתאהב בו טוטאלית

אחד עד ארבע הם שלבים שצריך להחליט לעבור אותם. השלב החמישי כבר קורה מעצמו :)
זה לא משהו שמחליטים ביום והמתעוררים לתוכו, אלא בהחלט דרך שצריך לבחור ללכת בה, אבל כן יש קיצורי דרך מתוקים.

💗
נטלי

#אבולוציה_אישית_בדרך_הלב