18 טיפים

שברון לב


זה אולי אחד ה-נושאים שמנהלים אותנו. זה לא חייב להיות לב שבור אחרי זוגיות, אלא כל סוג של זיכרון כואב שגורם לכך שנסגור את הלב קצת, נגן עליו בחירוף נפש שלא יכאב ככה שוב לעולם!

אני פוגשת אנשים שחיים חיים שלמים ומלאים עם לב שבור, והכול לכאורה בסדר. לכאורה. לב סגור סוגר בפנינו המון אפשרויות, המון פוטנציאלים, בעיקר את אלה שהנשמה שלנו באמת רוצה לחגוג בחיים האלה, הכמיהות העמוקות שלנו.
לב שבור הוא זיכרון של כאב עם המון אג'נדה מנטאלית שמתחזקת את הפצע פתוח. 

אנחנו יצירת מופת אלוהית!
ראיתם את הגוף שלכם אין ספור פעמים נפצע, מדמם, מגליד, מחלים. קיבלתם אין ספור מכות שאין להם שום זכר בגוף.
איפה הם נעלמו? הם נרפאו. כפי שהם נועדו. הגוף נועד לרפא עצמו.
כך גם גוף הרגש. נועד לרפא את עצמו. עלבונות, ביקורות, מבטים, מילים, בגידות באמון... נפגענו אין ספור פעמים בחיינו ובטח בילדותינו, את רוב הפגיעות אנחנו לא זוכרים. וטוב שכך. אבל יש כמה שזכורים לנו כאילו קרו אתמול. הם חרוטים לנו בעור הנפש עם צלקת מכוערת.

שברון לב הוא יותר חמור מזה. שבון לב הוא שלב לפני הצלקת, כשהכול פתוח וקצת מדמם, וכואב מאוד כשנוגעים בו. אפשר להסיח את הדעת מזה במיליון דרכים, אבל אי אפשר למנוע מהפצע הזה להזמין אנשים לגעת כדי לעורר אותנו חזרה לשים לב אליו.

הזמן מרפא, זה נכון. אבל לא הכול ולא עד הסוף. 

אנחנו לא אמורים להיות יצורים מצולקים. צלקת היא הבחירה לשמר זיכרון מהאירוע. צלקת זה ה"לזכור ולא לשכוח" שאנחנו כל כך אוהבים. שתת המודע שלנו סוגד לו. 

אני כותבת שוב למקרה שהמיינד שלכם דילג על זה: הגוף שלנו בעל יכולת התחדשות ואיננו אמור להיות מצולק ככל! הגוף שלנו בעל מידע גנטי לייצור רקמות מחדש. התודעה שלנו היא המקבעת את הלמידה בצורת צלקת כי לכאורה יש לזה משמעות ללמידה. למניעה עתידית. 

צלקות רגשיות הן אותו הדבר בדיוק. הם מעצבים את האישיות שלנו, ויוצרים לנו צלקות בנתיבי החיים. לא אמורות להיות לנו צלקות רגשיות כלל. אנחנו אמורים לעבד חוויה ולהמשיך הלאה (אילו רק ההורים שלנו ידעו ללמד אותנו איך...)

בואו נשחק עם זה רגע. תשלימו בלי לחשוב אפילו שנייה אחת איך הייתם משלימים את המשפט הזה: לעולם לא אסלח ל... הרבה פעמים התשובה היא: לעצמי - נכון מפתיע? סבלתם פעם אחת, למה זה טוב להמשיך לגרור עוד סבל?

ולכם יש אולי הפתעה בגילויי צלקת אחת שמפריעה לכם להגשים את רצון הלב. שברון לב קטן או גדול שביקש מכם לקרוא עד לכאן וכבר לעשות עם זה משהו!

הלוואי והייתה לי עצה גורפת שהייתה שולחת ריפוי ללב, והצלקת הייתה מחלימה באורח פלא. אצל כל אחד תהליך הריפוי דורש טיפול תפור אישית. מה שאני כן יכולה להבטיח זה שטיפול אחד הוא כל מה שנדרש לפתור את שברון הלב. וזה צעד ראשון ומשמעותי בדרך להגשמת משאלות לב. אל תישארו עם הלב השבור. הוא קורא לכם עכשיו לריפוי.


נטלי