עברתי לאתר חדש! לבולוציה!

18 טיפים

אשליית השליטה, החופש שבשחרור (מתוך סדרת מסרים בנושא "החיבור לאלוהי")

חרדה היא הדרך שלנו להתמודד עם היותנו שבריריים. עם ההבנה הזו שלא משנה כמה אהיה חזקה, מסוגלת, בעלת יכולות, עשירה או שופעת בכל סוג אחר של יציבות וחוסן  - עדיין החיים מתישהו יפתיעו אותי בהפוכה.

חרדה בד"כ מגיעה אחרי הפתעה. אחרי שעשינו כמיטב יכולתנו להיות מאסטרים בכמה אספקטים של החיים, והגיע אספקט חדש ותפס אותנו ערומים לגמרי.

ההפתעות האלה של המציאות, הן Wake up calls. הן כלי לעזור לנו להתעורר ולהבין שאין לנו באמת איך לשלוט במציאות. ששליטה היא אשליה של המיינד החושב. ככל שאנחנו משחקים עם הניסיון לשלוט יותר במציאות, כך, רוב הסיכויים שההפתעה תהיה גדולה יותר כשנחשף לאשליה.


אני יודעת שזה נורא מעצבן כשאומרים לנו לשחרר שליטה, לתת אמון, להאמין במשהו כל כך חמקמק ולא אמין כמו כוח עליון. הסינים מתארים מאוד יפה את איך שהעץ האלון החסון יכול גם להישבר בסערה, כשהבמבוק הגמיש פשוט יזרום עם הרוח. אשליית השליטה היא החוסן שהאלון שואף אליו, השחרור היא הרכות של הבמבוק שנע עם המציאות ולא מנסה להיות בה איתן או מתנגד.

אני יודעת שהמיינד החושב זקוק לאיזו תחושת שליטה אפילו בשביל לשחרר שליטה. זה כמו לתת לתינוק צעצוע ביד אחת כדי שישחרר משהו מהיד השניה שלו.
תנו לו את אשליית השליטה באספקטים אפשריים, ואם אתן אמיצות את השליטה בבחירה לדעת שיש בחיים האלה הרבה מעבר ליכולת ההבנה שלנו.

לדעת שהתנועה של הדברים היא תמיד לטובתנו הגבוהה והנעלה, ולשחרר אג'נדות אישיות לגבי איך הדברים צריכים להתנהל.

לדעת שגם כשקורה משהו כואב, אפשר תמיד להביט בדיעבד ולהבין איזו מתנה אדירה זו הייתה עבורנו בסוף התהליך.

לדעת ולא לקוות. בתקווה (ובאמונה) יש איזה צל של ספק שכל הזמן מתגנב לו ברקע. ותמיד ימצא איך ומתי להוכיח אותנו.

אחד התחומים הקרובים לליבי, בו אני מקפידה ללמד את המטופלות שלי את נושא השליטה והשחרור, הוא תחום הלידה. לידה מחייבת שחרור שליטה, הרפיה וידיעה שהכול מסתדר.

הניסיון לשלוט בלידה בזמן אמת יצור תקיעות, לידה ארוכה וכאב מוגבר. השליטה יכולה להיות לפני כן, בהבנת התהליך, בשימוש מושכל בצמחים או טיפות הומיאופטיות, הכנה רגשית, ווידוא סביבה נעימה ללידה, שינה טובה לפני, בחירת דולה ועוד.
אך בזמן הלידה, זה זמן הרפיה, ריכוך, והתכנסות בגוף, ברגש ובמופלא.

גם כשאנחנו מזמנות זוגיות או בתהליך פוריות וממתינות נצח להיריון, יש המון שליטה ב"מה" אנחנו רוצות, אך חייב להיות שחרור ב"מתי".

ככל שאנחנו מתרגלות יותר שחרור, ומעצימות את ההבנה ששליטה היא אכן אשליה, כך הגוף שלנו נהיה פחות נוקשה ותפוס, הלך הרוח שלנו נהיה יותר זורם ופחות כעוס, החיים מקבלים איזו רעננות וקלילות שלא הייתה לפני כן. והתוצרים במציאות חד משמעית הופכים להיות מדויקים יותר, ונעימים יותר.

 💗
להתייעצות:
נטלי 052-4474-181

לקביעת פגישה:
פנדה מרפאה משפחתית 08-856-4646