עברתי לאתר חדש! לבולוציה!

18 טיפים

איך להפסיק לסרב למתנות מכל הסוגים

לפני שבוע בדרך לארומה שבמטחם של ביטוח לאומי, ישבה אישה עם תמונה בלויה של ילדה, ושקשקה כוס עם שקלים.

אני בד"כ לא אוהבת לתרום ככה, יש לי איזה דיסוננס פנימי עם הנושא הזה, אבל משהו באישה הזו קרא אל ליבי. אולי כי היא נראתה לי הכי רגילה שיש, מסוג האמהות שהיתי מתקשקשת איתה בגינה.

פתחתי את הארנק ומצאתי את עצמי שואלת איך אני יכולה לעזור לה. כסף, בגדים, אוכל, שתייה. מהשיחה שהתפתחה האוזניים של המטפלת שאני קלטו  את הדברים הבאים:

•    אני אדם מאמין אבל אני לא מאמינה שיש פתרון לבעיה שלי
•    אף אחד לא יכול לעזור לי לפתור את הבעיה

•    הפחד שלי משתק אותי
•    ניסיון העבר לימד אותי להלחם ולנצח ואיכשהו הפחד שלא אצליח שוב מונע בעדי לנסות

משהו בי חש כל כך הרבה חמלה ורצון לעזור, בכל דרך שבה תבחר, היה בי מעיין שלם לתת, אבל לא היה לאן להזרים את המים. להכול היא סירבה וחזרה על מאנטרה שלה שכלום לא יעזור.

כולנו מתנהלים ככה. הפחד שלנו מנהל אותנו. ראיית העולם שלנו בדברים שכואבים לנו  יכולה להיות כל כך צרה, שגם אם ינחת עלינו מלאך עם שרביט קסמים וייתן לנו 3 משאלות, פשוט ננפנף ביד כאילו עבר לידנו זבוב. אנחנו בכנות לא נוכל להבין שזה הדרך החוצה.

הרחבת הפרספקטיבה היא הדרך לחיים קלים ומהנים, וכמובן הדרך לשפע.
ריפוי לפחדים וניקוי תת המודע שלנו (שהוא דיי המזבלה של כל ניסיון החיים שלנו שמתויק בצורה מעוותת), היא הדרך להרחבת הפרספקטיבה.

תמר ממשיכה ללוות אותי במחשבות ולב. אולי כי עדיין בוער בי לעזור. אולי כי אני זוכרת את עצמי בתקופה הכואבת שלי, אומרת כל היום "לא" ולא מבינה למה בקשות העזרה שלי לא נענות.

ואולי מתוך המחשבה עליה, ואולי מתוך כל המלאכים שעזרו לי בדרך שלי באותה התקופה, אני מרגישה שאני רוצה לתת עוד.


ב 28/5/15 בערב, וב4/6/15 בבוקר נפתחים 2 קבוצות ליווי שלי, להגשמת משאלות לב. אם יש לכן חברה, שצריכה עזרה קטנה, אני משאירה מקום אחד פנוי בכל קבוצה, למישהי שצריכה שיושיטו לה יד ושמחה לקבל עזרה. זה לא יהיה בחינם, זה יהיה במחיר שהיא תקבע. פשוט כי יש משהו חשוב באיזון של נתינה וקבלה. ובחינם יש פרגון למסכנות ולחסר, וחשוב לי שהיא תבוא ותרגיש את השפע ואת המסוגלות.

מוזמנות לשתף את הפוסט כמובן, או להעביר ספציפית.
ויש גם מקום בשבילך.

***