18 טיפים

תטא הילינג


כשהגעתי בתחילת 2004 לקורס תטא הילינג הראשון שלי, לא הבנתי מה אני עושה שם. מכל מה שהמורה שלי הסבירה לי בשיחת מבוא, לא היה שם שום דבר שרציתי להתעסק איתו. זה נשמע לי מיסטי מידי. עם רוחניות ומודעות אני מסתדרת יופי, למיסטיקה בעיניי יש שם רע. ועם זאת האינטואיציה שלי הגבירה ווליום, ואיכשהו, בפעם הראשונה מזה המון זמן, התגברה על קולות ההיגיון ומיינד.

כשיצאתי מהקורס המורה שלי אמרה לי: "את עוד תהיי מורה של השיטה הזו". חייכתי אליה בנימוס וחשבתי לעצמי, שהאישה הזו הוזה...

וההוזה הזו המשיכה להזמין אותי לתרגולים, בו בכל פעם היא דיברה על רגש או אמונה, פירקה אותה לגורמים, בזמן שהחיים שלי כפי שהכרתי אותם מתפרקים ומשתנים בקצב מפתיע.

*
עד אז לא דיברתי. פחדתי שאין לי שום דבר חשוב או חכם להגיד. גם אם זה בער בי.
היום אני אומרת את מה שאני מרגישה וחושבת בחופשיות ובנינוחות.
*
עד אז שמרתי טינה. זכרתי כל מילה מכל מריבה לאורך שנים, כדי שיהיה לי מגן לפעם הבאה.
היום אני מבהירה סיטואציות ומסיימת איתן. ומשחררת את מה שלא.
*
עד אז הייתי דיי פסימית. נוטה לדיכאון.
היום אני אופטימית, וחיובית.
*
עד אז האמנתי שאני קמצנית, לא יודעת לתת. עצלנית. חסרת מוטיבציה. ובעיקר לא מספיק. ההערכה העצמית שלי ברמה הזוגית, המקצועית והחברתית הייתה לא משהו בכלל.
היום אני יודעת שאני נדיבה, יעילה, קשובה לקצב הפנימי שלי. וההערכה העצמית שלי מושתת על הכרה באיכויות שלי.

 *

אז מה היה שם, ששינה כל כך הרבה חלקים בתוכי, בכזאת מהירות?


בתטא הילינג אנחנו עובדים עם תת המודע. כל מה שלמדנו על החיים האלה, כל העובדות, האמיתות, האמונות, הדעות, ודפוסי ההתנהלות שלנו מתויקים שם. בכל פעם שהם נפגשים עם המציאות, האינטרפרטציה שלנו לסיטואציה מעלה בנו רגש.


בדיקת שריר פשוטה של קינסיולוגיה, יכולה לעקוף את המוח החושב שלנו ולהגיע ישירות לאמונות האלה ששוכנות במרתפי תת המודע. והאמת, זה תמיד מפתיע איך שינוי מאוד קל במשפט / מילה יכול להיות מאוד מהותי מבחינת המידע מתויק שם. למשל אני לא חייבת "לפחד שהלב שלי ישבר", כמו שאני יכולה להאמין ש"מסוכן לי להתאהב שוב". למה? כי ככה זה תויק מתישהו.

ברגע שאנחנו עדים לכן שזו האמונה שלנו, בד"כ נהיה לנו די דחוף לשנות אותה. לפעמים יש שם אשכול אמונות וצריך להעמיק עוד ועוד עד שמגיעים לאמונת השורש שמתחזקת את כל שאר האשכול. עצם הרצון והכוונה לשינוי כבר מביאה ריפוי מסויים לנושא, אבל זה לא ממש הרמטי. מה שבאמת עושה את השינוי, זה החלק האנרגטי של הטיפול. ההילינג.

וויאנה, מיסדת השיטה מלמדת טכניקה פשוטה (נלמד בקורס) של מדיטציה בכדי להתעלות מעל לדואליות ולאשליה של החיים הארציים ולהתחבר לאחדות האנרגטית ממנה נוצר כל מה שיש. מפרספקטיבה גבוהה, המכילה תדר של אהבה טהורה (ללא הגדרות, העדפות, או התניות), אנו מתחברים לחמלה. מתוך החמלה הזו קל לנו להכיל את השינוי, והריפוי לאותם דפוסים, אמונות.

בניגוד לשיטות ניו-איג'יות למיניהן, אין פה את ההגדרה הזו ש"הריפוי עובר דרכי", "אני צינור לריפוי". בתטא הילינג אנחנו מתייחסים לכל אדם כאל חלק מהאחדות, מהבריאה. כולנו בחרנו להיות ברואים, וכולנו מהווים את אותו החיבור בין הרוח לחומר. אני כמטפלת יודעת איך להגיע ולכוון, אך הריפוי עצמו נעשה בין המטופלת לבין האחדות. החלק האלוהי שבה מסכים לעבור שינוי, ואני בעיקר שם כדי לכוון ולאשר שהשינוי אכן קרה.

איך בדיוק אני יכולה לאשר כזה דבר? בכל אחד מהקורסים של תטא הילינג שעברתי, הסכמתי לחדד את החושים האינטואיטיביים שלי. כולם יכולים לעשות את זה. אני בחרתי לעשות את זה. ככל שאני יותר מטפלת ולומדת, החושים שלי נעשים ברורים יותר, הקשר שלי לאחדות ולמידע מתעצם, והיכולת שלי להבין ולכוון גדלה. או במילים אחרות, אני באופן עקבי עוברת התעלות, וחיבור לפרספקטיבה גבוהה, משם קל מאוד לראות את התמונה הגדולה.

בדומה לתקשור, גם כאן יש אפשרות להתחבר לידע. מצד שני, תקשור נעשה עם ישויות, יש שם התניות, חוקים ומחירים. מעולם לא היה לי עניין להתעסק עם תחום המיסטיקה בגלל זה. בתטא הילינג יש גישה לידע, בלי התיווך הבעייתי.

בואי נעשה סדר בדברים:

  • הטיפול הוא בשיחה ויתכן חלקים מדיטטיביים (לא חובה)
  • בטיפול יש אלמנטים המזכירים תקשור, הילינג, קינסיולוגיה, פסיכולוגיה, אבל זה לא אותו הדבר.
  • בטיפול, את אחראית לריפוי, לשינוי. אני אחראית לאבחנה, לתרגום, לדיוק ולעדות
  • הטיפול יכול להיות עבור בעיה פיסית בגוף, עבור רגשות, מחשבות, דפוסים, או תיקון אנרגטי כלשהו
  • את לא חייבת להיות רוחנית כדי שהריפוי/שינוי יתרחש. כמו שכבר כתבתי, זה התפקיד שלי לתרגם את זה ככה שתוכלי לבחור בשינוי המיוחל.


מה התהליך של הטיפול?

כאת מגיעה לטיפול, את מגיעה עם נושא שאת רוצה לטפל בו. אנו יושבות ומדברות על אותו הנושא, ואני מקשיבה למילים, למילים שבין המילים, לאמונות, לפחדים.

בשלב הראשון אני מבקשת לסרוק, לקבל הנחייה במה להתמקד. משם השיחה ממשיכה תוך בדיקות שריר. כשמגיעים לאמונת השורש, אנחנו משנות את האמונה, את המקור שלה, את מה שהיא משפיעה עליו בחיי היום יום.

כשהמיותר התפנה מהדרך, יש מקום למלא ברצוי. כאן אנחנו מתכנתות את תת המודע, המודע, תאי הגוף ואף ה DNA לפי הרצון שלך, לפי איך שהיית רוצה לחיות את חייך.

בסוף הטיפול אני תמיד דואגת שכל המידע החדש יסתנכרן זה עם זה, ושימשיך את הריפוי ואיזון גם בימים הקרובים.

החלק המופלא הוא לשים לב אחרי כמה ימים, איך פתאום משהו שהיה בלתי אפשרי הפך לאפשרי.

בנוסף, החלק של המפגש עם המציאות הוא מהותי. ככל שניקח את הנושא ונתחכך איתו במציאות החדשה, נטמיע טוב יותר את הטיפול. אנחנו תמיד לומדים מתוך חוויה. ולכן חוויה מסוג אחר ממה שחוויתם עד כה, הוא זה שממש יקבע את המידע החדש.

חזרה ללופ המחשבתי הקודם, סתם מטעמי אינרציה, יפריעו לטיפול להיטמע. שימי לב למחשבות החדשות, הודי להם ושחררי אותם באהבה. מחשבות ראויות יותר יתקבלו בברכה.

***
ליעוץ ולקביעת פגישה: נטלי 052-4474-181