עברתי לאתר חדש! לבולוציה!

18 טיפים

התקררות ושפעת בזמן הריון

בטח שמת לב כבר כי בזמן ההריון ההחלמה מכל דבר שהוא, לוקחת קצת יותר זמן. הגוף שלנו שם את מירב תשומת הלב בתהליכים המתרחשים בתוך הרחם, ומעט מזניח את מה שפחות קריטי. שריטה, מכה כחולה, צינון, כאב גב – כל אילו ידרשו זמן החלמה ארוך מהרגיל. כך גם התקררויות, ועל כן החשיבות בטיפול מידי ויעיל. קחי בחשבון, שגם העובר סובל כשאת חולה וחלשה, מאבדת נוזלים בגלל קינוחי אף חוזרים, או נושמת פחות טוב בגלל שיעול עיקש.

טיפים כללים
לנוח הרבה, לשתות הרבה מים וחליטות צמחים, לקיחת תוסף של ויטמין C פעמיים ביום אחרי האוכל, להיות ערניות לסימנים עובריים (תזוזות).

הרפואה הסינית מדברת על שישה גורמי מחלה: רוח, חום, קור, לחות, יובש ואש. ישנם שלושה שילובים עיקריים בנוגע להתקררויות/שפעות:


חדירה של רוח וקור:
סימפטומים: צמרמורות, חום קל, יתכן נזלת שקופה, גירוי בגרון, כאב ראש וצוואר, כאבי גוף.
טיפים לטיפול: עיסוי גב עליון וצוואר עד בסיס הגולגולת (אפשר להשתמש בכוסות רוח באיזורים רגישים בגב העליון). תה קינמון או ג'ינג'ר (עדיף לא תיון אלא צמח או אבקה).
צמחים סיניים: ניתן לרכוש טינקטורה מוכנה מראש של Gan Mao Ling, אך מאחר שזה במיצוי אלכוהולי, חשוב לשים במעט מים רותחים.
חשיבות הטיפול: למנוע מעבר למצב של רוח חום אשר מסוכן יותר בהריון

חדירת רוח חום:
סימפטומים: חום גבוה, כאב או דלקת גרון, יתכן נזלת צהובה יותר, תחושת צמא, שיעול יבש.
טיפים לטיפול: שתיית חליטת מנטה (לא נענע). אמבטיה חמה ואחריה להכנס למיטה חמה ולהזיע (להתכסות טוב!). גם כאן עיסוי הגב העליון יעיל.
צמחים סיניים: Yin Qiao (כנ"ל לגבי האלכוהול)
חשיבות טיפולית: למנוע מעבר למצב של חום פנימי אשר מסוכן לעובר

חדירת לחות:
סימפטומים: נזלת מרובה, שיעול עם כיח רב, סינוסיטיס, כאב ראש עמום. לרוב יופיע עם "רוח-חום"
טיפים לטיפול: חליטה של תרמילי הל, או במקרים של שיעול ליחתי חליטתה מקליפות קלמנטינה שיובשו מעט בתנור. עיסוי באיזורים רגישים בפנים, אפשרי עם מעט שמן אקליפטוס/ מנטה/ עץ התה (להזהר כי זה חריף ומתאדה – לא ליד העיניים!!) חשוב בזמן זה גם להמנע ממזון שומני ומתובל שמעודד ייצור של עוד ליחה.
צמחים סיניים: Pinella X לשיעול. Bi Yan Pian לאף. (כנ"ל לגבי האלכוהול)

הטיפול בדיקור סיני בשילוב עם כוסות רוח יעיל מאוד לסילוק השפעת/ התקררות, הורדת חום, הפסקת שיעול ונזלת, כאבי ראש, סינוסיטיס ועוד. כמובן שיש לפנות למטפל המוסמך להריון.